ترفیع بورس های جهانی به خواهش واکسن کرونا

بوسیله گزارش ایسنا به نقل از بلومبرگ، دانشگاه آکسفورد از موفقیت آمیز بودن نتایج مقدماتی واکسن ضدکرونایی خود و تقویت سطح ایمنی بدن افراد آزمایش شونده خبر داده است. تقریبا تو بدن تمامی داوطلبانی که تزریق واکسن به آن ها از ماه آوریل انجام شده، سطح پناه ارتقا یافته است. صبر است آزمایشات بوسیله سطح گسترده تری در کشورهای دیگر همچنین امتداد یابد و در صورتی که همه چیز به خوبی پیش برود، تا فرجام سال این واکسن خبردار جنین تولید متراکم شود.

ماری نیکولا – مدیر سبد دارایی در سازمان ” پاین بریج اینوستمنت” – گفت: فکر می کنم که اقتصاد جهانی در حال دخول به یک فاز احیای رشد است که می تواند چندین سال ادامه داشته باشد هر چند که ریسک هایی نیز حیات دارد. دولت ها و بانک های مرکزی با ابزارهای مختلف خود به حمایت از بازارها امتداد می دهند.  

تاکنون بیش از ۱۴ میلیون و ۸۵۴ هزار و ۳۳۰ مورد ابتلا به کرونا گزارش شده است که تو این بین ۶۱۳ هزار و ۲۱۳ نفر جان خویشتن را از دست داده اند. در بین کشورهای مختلف، بالاترین تلفات مربوط به آمریکا با ۱۴۳ هزاره و ۸۳۴ نفر، برزیل با ۸۰ هزار و ۲۵۱ نفر، انگلیس با ۴۵ هزار و ۳۱۲ نفر، مکزیک با ۳۹ هزاره و ۴۸۵ نفر و ایتالیا با ۳۵ هزاره و ۵۸ نفر بوده است.

در آمریکا، رایزنی بین کنگره و نوبت پیاده شدن قاعده اجرا و تامین مالی یک امانت حمایتی دیگر آغاز شده است. دولت در مرحله قبلی یک سپرده عظیم سه تریلیون دلاری را اجرایی کرد که شامل تخصیص حرمت به تصرف و کارهای مختلف و نمایش یارانه مستقیم به خانوارهای آمریکایی می شد. هر چند احتمالا ودیعه متاخر از دید ارزشی به متشابه بسته قبلی نخواهد بود اما مقامات طالع ترامپ آن را بخاطر احیای رشد اقتصادی اساسی می دانند.

از سوی دیگر اما انقلاب ها بین گره و آمریکا و متحدانش سر مساله هنگ کنگ بیش از  پیش بالا پژمان است. وزارت مخزن داری آمریکا با صدور بیانیه ای اعلام کرد ۱۱ شخصیت حقیقی و حقوقی چینی را به اتهام فسخ حقوق مسلمانان اویغور به فهرست تحریمی خویشتن افزوده است. 

برخی از رسانه ها غم چنین از احتمال اعمال ممنوعیت مسافرتی برای شماری از مقامات ارشد حزب سوسیالیست گره و قوم هایشان به خاک آمریکا خبر داده اند.

انگلیس نیز از به تعلیق درآمدن لایحه عودت مجرمان با هنگ کنگ خبر عدالت. پیشتر نیز این سرزمین اعلام کرده وجود غول فناوری هوآوی چین را از پروژه توسعه شبکه اینترنت نسل ۵ این کشور کنار خواهد گذاشت. قاصد چین در انگلیس گفته است کشورش انتظار دارد انگلیس در امور داخلی اش دخالت نکند.

اسکات موریسون- اول وزیر استرالیا از اتخاذ تسهیلات جدید بخاطر اعطای اقامت دایم بوسیله اتباع هنگ کنگی خبر داده است.  پکن همچنین نسبت به تبعات اقدام جاستین تردو- مبدا وزیر کانادا – تو صدور دستور تعلیق موافقت روزنامه استرداد مجرمان با هنگ کنگ هشدار داده است.

توماس بارکین- رئیس دفتر منطقه ای بانک مرکزی آمریکا در ریچموند گفته است که احتمالا ارزش بیکاری در آمریکا مجددا افزایش یابد که این مساله می تواند باعث شود تا رکود، بیش از استاندارد تک انتظار کشش بکشد. نرخ بیکاری آمریکا در دو ماه اخیر نزولی بوده است.

مت میسکین- استراتژیست ارشد سرمایه گذاری در موسسه ” جان هانوک اینوستمنت منیجمنت” گفت: یک سنخ نزاع بین کسانی که با دلگشا بینی به آینده می خواهند مصارف خویشتن را افزایش دهند و آن هایی که از التهاب نمودار نشدن واکسن کرونا میل به پس انداز دارند داخل گرفته است و همین رفتار متناقض مصرف کنندگان، کار را برای پیش بینی وضعیت آینده بغرنج مخلوق است.

بورس آمریکا

در وال استریت، همه شاخص ها صعودی بودند تا جایی که هر سه گانه متمایز واقعی بورسی در سطح اوج لطافت از روز قبل خود بسته شدند. شاخص «داوجونز ایدانستریال اوریج» با ۰.۳ درصد افزایش نسبت به روز قبل و تو سطح ۲۶ هزار و ۶۸۰.۷۱ واحد امانت شد.

متمایز «اس اند پی ۵۰۰» با ۰.۸۴ درصد افزایش تا سطح ۳۲۵۱.۸۴ واحدی بالا رفت و دیگر متمایز بنیانی بورسی آمریکا یعنی «نزدک کامپوزیت» با ۲.۵۱ درصد صعود درون سطح ۱۰ هزاره و ۷۶۷.۰۹ واحدی امانت شد.

بورس های اروپایی

طبق اعلام مرکز آمار اروپا، متوسط ارج تورم تو ۱۹ قلمرو عضو منطقه یورو در ۱۲ماه منتهی به ژوین با ۰.۲ درصد افزایش نسبت به نما مثل منتهی به ماه قبل بوسیله ۰.۳ درصد رسید اما نرخ جریان هوا هنوز داخل فاصله یدکی از سطح دو درصدی هدف گذاری شده توسط بانک مرکزی این منطقه همیشگی مانده است. نیز متوسط قیمت پف داخل ۱۲ ماه منتهی بوسیله ژوین تو ۲۷ سرزمین عضو انجمن اروپا ۰.۸ درصد کمیت گیری شده که ۰.۵ درصد بیشتر از رقم ثبت شده ماه قبل بوده است.

باشگاه اروپا تو گزارشی اعلام خطر داده است  رکود اقتصادی کشورهای اروپایی بدتر از چیزی خواهد بود که پیش پر حرارت فرض می شد. مقابل برآورد قیافه گرفته توسط کمیسیون اروپا، متوسط نمو اقتصادی امسال ۲۷ کشور پیکر سندیکا اروپا منفی ۸.۳ درصد خواهد وجود که درون صورت تحقق، بدترین عملکرد اقتصادی این کشورها از زمان تشکیل سندیکا تاکنون بوده است.

در معاملات بازارهای بورس داخل اروپا، شاخص “فوتسی ۱۰۰” بورس لندن با ۰.۴۶ درصد کاهش نسبت بوسیله روز قبل و در سطح ۶۲۶۱.۵۱  واحد امانت شد.  شاخص “دکس ۳۰” بورس فرانکفورت در آلمان با پیشرفت ۰.۹۹ درصدی و توقف کردن در سطح  ۱۳ هزاره و ۴۶.۹۲ واحدی به کار خویشتن اختتام عدالت و شاخص “کک ۴۰” بورس پاریس با صعود ۰.۴۷ درصدی درون سطح ۵۰۹۳.۱۸ واحد بسته شد. داخل مادرید شاخص “ایبکس ۳۵” ۰.۵۱ درصد بالا رفت و به ۷۴۷۸ واحد رسید.

بورس های آسیایی

لی که کیانگ- شروع وزیر چین با اشاره به داخل پیش وجود داشتن یک پیکار سخت اقتصادی بی آرامی درون عرصه داخلی و اندوه داخل عرصه خارجی گفته روند احیای اقتصاد به قیافه تدریجی آغاز شده است. وی با ابرام بر تداوم امنیت های مالی لازم از بازار توسط بخت گفت که ضامن بوسیله کاهش مالیات ها و ارایه تسهیلات کم قیمت و مناسب به کسب و کارها هستیم.

در معاملات بورس های آسیا، شاخص ها عملکرد خوبی داشتند؛ تا جایی که شاخص “نیک کی ۲۲۵” بورس توکیو ژاپن با صعود ۰.۷۱ درصدی تا سطح ۲۲ هزار و ۸۷۹.۸۰ واحدی پشته رفت. متمایز “هانگ حجر” بورس هنگ کنگ ۱.۸۹ درصد بالا رفت و در سطح ۲۵ هزار و ۵۳۱.۴۶  واحد سپرده شد. تو چروک شاخص “شانگهای  کامپوزیت” پیشرفت ۰.۰۷ درصدی را تجربه کرد و تو سطح ۴۶۸۳.۴۵ واحد بسته شد.

هلن کیایو- کارشناس ارشد مسایل اقتصادی چروک در بنک آو امریکا گفت: مشکل این است که حتی اگر قناعت چین نیز بوسیله تدریج بهبود یابد، شرایط برای بیشتر نقاط دیگر جهان هنوز وخیم است و این می تواند تنگ کردن زیادی به اقتصاد صادرات محور چین واقف نرم و جلوی یک احیای نوک تیز را بگیرد.  

در استرالیا متمایز “اس اند پی اس اند ایکس ۲۰۰” بورس سیدنی با ۱.۸۷ درصد اضافه و توقف کردن داخل سطح ۶۱۱۳.۷۰ واحدی به کار خود فرجام انصاف. درون بین دیگر شاخص های عمده آسیایی، شاخص ” تاپیکس” ژاپن صعودی بود.

نفت

در راسته طلای سیاه روند ارزش ها افزایشی وجود. هر بشکه نفت “وست تگزاس اینتر مدیت” با ۰.۴۸ درصد ترفیع به ۴۰.۸۴ دلار رسید و نفت خام برنت دریای شمال با افزایش ۰.۶۶ درصدی به ازای ۴۳.۳۵ دلار درون هر بشکه مبادله شد.

طلا و نقره

نیز درون بازار فلزات گران بها، بهای هر اونس زر با ترفیع ۰.۵۲ درصدی نسبت به روز قبل در سطح ۱۸۱۹.۱۴ دلار معامله شد. هر اونس نقره با تشنج ۱.۱۱ درصدی به ازای ۲۰.۲۱ دلار مبادله شد.

انتهای پیام