روز خوب بورس های جهانی

به گزارش ایسنا به نقل از بلومبرگ، متمایز خوش بینی بوسیله قناعت آمریکا در ابتدای ماه ژانویه به ۵۰.۱ واحد گویا که این رقم نسبت به ماه قبل ۱.۱ درصد بیشتر شده است و نخستین افزودن خوش دماغ در کشش سه ماه اخیر محسوب می شود. فعالان اقتصادی آمریکا امیدوارند توزیع واکسن سرانجام آغازی پهلو آخر بختک کرونا باشد و نخست به فقره دولت جدید نیز امید آن ها را افزایش داده است. با این حال هنوز خانوارهای آمریکایی بوسیله مانند بسیاری از شهروندان کشورهای دیگر بخش بیشتری از درآمد خویشتن را به نسبت قبل از زمان مسری تلاطم کرونا پس انداز می کنند تا بتوانند درون صورت کاهش درآمد خود از پس شرایط برآیند.  

ترکیب آویشن آینده اقبال بایدن به تدریج در حال تمام نمدار شدن است و معرفی گزینه های میانه رو برای پست های کلیدی تا پیمانه اضافی باعث آسودگی اندیشه معامله گران از در پیش بودن روزهای متعادل نم شده است. طی روزهای آینده دموکرات ها که اکثریت کنگره را تو دست دارند برای بار دوم ترامپ را استیضاح خواهند کرد و اشتیاق می رود مولود مشابهی مانند استیضاح قبلی اعاده شود یعنی استیضاح در کنگره رای بیاورد ولی درون سنا رد شود. کمال مطلوب اصلی دموکرات ها از این اقدام به پایان رساندن زندگی دیپلماتیک ترامپ عنوان می شود.  

هنوز معامله گران نسبت بوسیله پتانسیل اقتصادها برای احیای کامل تا فرجام سال سیال مطمین نیستند و بسیاری از محظور های ایجاد شده ناشی از کرونا به خواربار خود باقی هستند. بوسیله گفته حجره بازرگانی آمریکا، حدود ۶۱ درصد خرده فروشان آمریکایی اعلام کرده اند با کاهش تقاضای مصرفی تو بین مشتریان خود مواجه شده اند. در مدخل پیدایش و ساز نیز تاسیس مسکن های جدید در این کشور داخل سال ۲۰۲۰ به نسبت سال قبل ۲۸.۹ درصد کاهش جلوه گر کرده است.  در مرزوبوم بازار کار نیز با وجود آن که حدود ۲۲ میلیون فرصت شغلی درون این کشور احیا شده است اما هنوز ۹.۸ میلیون نفر از شهروندان آمریکایی بیکار هستند.

با بود کاهش شغل زایی اقتصاد آمریکا، نرخ بیکاری مبصر ترین اقتصاد دنیا تا پایان ماه دسامبر باز اندوه کاهشی شد و رقم ۶.۷ درصد را ثبت کرد. این نرخ بیکاری که ۰.۱ درصد کمتر از ماه قبل بوده، کمترین نرخ بیکاری این کشور در کشش ۹ ماه اخیر است. تخمین زده می شود درون این ماه حدود ۷۱ هزاره فرصت شغلی ابداع شده است تا بدین تزیین طاس فرصت های شغلی احیا شده از زمان شیوع ویروس کرونا در این کشور به حدود ۲۲ میلیون برسد.   

با تایید رسمی نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا توسط کنگره، واحد فشار هوا بایدن از ابتدای بهمن به عنوان رئیس جمهور جدید این کشور فقره خود را آغاز خواهد کرد. این از کار افتادن داخل حالی ادا شد که شماری از طرفداران ترامپ با ادخال بوسیله بسرنوشت شوم دچار کردن هایی از کنگره باعث ابداع مشکلاتی داخل حکم کنگره شدند و در برخورد پاسبان با معترضین نیز چهار نفر کشته و تعدادی بنده شدند. دونالد ترامپ در نهایت از تحویل قدرت بوسیله بایدن خبر رحم ولی ادعای خود مبنی بر نقلب در انتخابات ماه نوامبر را مجددا تکرار کرد.  

برابر اخبار وزارت فقره آلمان تا پایان ماه نوامبر متوسط ارزش بیکاری درون بزرگ ترین صرفه جویی اروپا به ۴.۵ درصد رسید که تو مقایسه با ماه قبل تغییری مشخص نکرده است تا بدین ترتیب بالاترین نرخ بیکاری آلمان از دسامبر ۲۰۱۵ تاکنون به ثبت برسد. طی این مدت شمار افراد بیکار آلمانی با ۱۰ هزاره نفر افزایش نسبت به ماه قبل یک میلیون و ۹۸۰ هزاره نفر روان و پری شاغلان نیز درون آلمان در این ماه با ۰.۰۲ درصد افزایش نسبت بوسیله ماه قبل به ۴۲ میلیون و ۱۷۰  هزاره نفر رسا است.

پس از بخت و کنگره اکنون دموکرات ها به اکثریت مجلس سنا نیز دست یافته اند و این مساله بدان معنا خواهد بود که بخت بایدن برای اجرای سیاست های خود فرمان راحت رطوبت را پیش رو خواهد داشت. با تصرف دو کرسی ایالت جورجیا اکنون اکثریت این جماعت درون وارستگی دموکرات ها خواهد وجود. احتمالا یکی از واقعی ترین تحولات داخل دوران سلطه دموکرات ها، لایحه های مالیاتی خواهند وجود. دموکرات ها از منتقدان اصلی لایحه های کاهش مالیاتی هستند که دوره ترامپ تصویب شد و کارشناسان مراد دارند تا دموکرات ها اضافه نرخ های مالیاتی به ویژه برای دهک های پردرآمد تر را در اجازه فقره خود قرار دهند.  

تاکنون بیش از ۹۲ میلیون و ۴۴۱ هزار و ۷۲۸ تک ابتلا بوسیله کرونا گزارش شده است که در این بین یک میلیون و ۹۷۹ هزاره و ۳۳۴ نفر جان خویشتن را از دست داده اند. تو بین کشورهای مختلف، بالاترین تلفات مربوط به آمریکا با ۳۹۱ هزار و ۲۸۳ نفر، برزیل با ۲۰۴ هزاره و ۹۸۰ نفر، هند با ۱۵۱ هزار و ۶۸۸ نفر، مکزیک با ۱۳۵ هزار و ۶۸۲ نفر و انگلیس با ۸۴ هزار و ۷۶۷ نفر بوده است.

کریس گافنی- تحلیلگر ارشد بازار سرمایه در دایره تی آی بنک  – گفت: تزریق نقدینگی جدید به بازارها داخل قالب بسته های حمایتی جدید در شماری از کشورها باعث می شود تا معامله گران با خیال آسوده تری وقایع آینده را متعاقب کنند. سال ۲۰۲۰ یک سال عادی نبود و روند معاملات بازار نشان می دهد که با توجه بوسیله ریسک های سال ۲۰۲۰ بازارها هنوز قادر به ادامه مسیر بدون امان های سیاست گذاران نیستند. نوسانات میدان درون ماه های اخیر بسیار بوده است و بازگشت آرامش نیازمند زمان خواهد حیات.  

بورس آمریکا  

در وال استریت، همه متمایز ها صعودی بودند تا جایی که هر سه شاخص اصلی بورسی در سطح بالا تری از روز قبل خویشتن بسته شدند. شاخص «داوجونز ایدانستریال اوریج» با ۰.۲۳ درصد کاهش نسبت به روز قبل و در سطح ۳۱ هزار و  ۱۴۱.۶۹ واحد بسته شد.

شاخص «اس اند پی ۵۰۰» با ۰.۴۴ درصد صعود تا سطح ۳۸۱۸.۰۸ واحدی اوج رفت و دیگر شاخص رادیکال بورسی آمریکا یعنی «نزدک کامپوزیت» با ۰.۶۵ درصد تیک در سطح ۱۳ هزاره و ۱۵۶.۵۹ واحدی ودیعه شد.

بورس های اروپایی

تو معاملات بازارهای بورس داخل اروپا، شاخص “فوتسی ۱۰۰” بورس لندن با ۰.۱۳ درصد کاهش نسبت به روز قبل و در سطح ۶۷۴۵.۵۲ واحد سپرده شد.  شاخص “دکس ۳۰” بورس فرانکفورت تو آلمان با صعود ۰.۱۱ درصدی و توقف کردن در سطح  ۱۳ هزاره و ۹۳۹.۷۱ واحدی بوسیله حکم خود آخر داد و متمایز “کک ۴۰” بورس پاریس با افزایش ۰.۲۱ درصدی در سطح ۵۶۶۲.۶۷ واحد بسته شد. در مادرید شاخص “ایبکس ۳۵” ۰.۱۸ درصد پشته رفت و به ۸۳۶۱.۱۰ واحد رسید.

بورس های آسیایی

در معاملات بورس های آسیا، متمایز ها عملکرد خوبی داشتند؛ تا جایی که شاخص “نیک کی ۲۲۵” بورس توکیو ژاپن با صعود ۱.۰۴ درصدی تا سطح ۲۸ هزار و ۴۵۶.۵۹ واحدی رفعت رفت. متمایز “هانگ سنگ” بورس هنگ کنگ ۰.۱۵ درصد پایین رفت و تو سطح ۲۸ هزاره و ۲۳۵.۶۰ واحد ودیعه شد. در چروک شاخص “شانگهای  کامپوزیت” ریزش ۰.۳۳ درصدی را امتحان کرد و تو سطح ۵۵۷۷.۹۹ واحد ودیعه شد.

در استرالیا شاخص “اس اند پی اس اند ایکس ۲۰۰” بورس سیدنی با ۰.۱۱ درصد افزودن و ایستادن در سطح ۶۶۸۶.۶۰  واحدی به کار خویشتن خاتمه عدل. تو بین دیگر شاخص های اساسی آسیایی، متمایز ” تاپیکس” ژاپن صعودی حیات. (مقیاس شمارش تغییرات قیمتی، روزگار پایانی معاملات روزانه بورس نیویورک بوده است)  

نفت

در میدان طلای سیاه جریان قیمت ها نزولی وجود. هر بشکه نفت “وست تگزاس اینتر مدیت” با ۰.۱۸ درصد کاهش به ۵۳.۰۴ دلار رسید و نفت خام برنت دریای خصیصه با کاستی ۰.۲۲ درصدی به ازای ۵۶.۱۴ دلار در هر بشکه مبادله شد.

زر و نقره

همچنین داخل بازار فلزات گرانبها بها، بهای هر اونس طلا با صعود ۰.۷۳ درصدی نسبت به روز قبل تو سطح ۱۷۵۵.۷۳ دلار معامله شد. هر اونس نقره با کاستی ۰.۱۴ درصدی بوسیله ازای ۲۵.۵۴ دلار مبادله شد.

انتهای پیام