روسیه به دلارزدایی ادامه می دهد

بوسیله گزارش ایسنا به نقل از اسپوتنیک، روند فاصله اخذ روسیه از دلار در ماه های اخیر بار دیگر سخت گیری شده است؛ تا جایی که طبق اعلام بانک مرکزی این قلمرو تا هفته سومین ماه آگوست این ناحیه ۵۹۱.۸ میلیارد دلار ذخایر زر و ارز داشته که تو مقایسه با ماه قبل ۱۱.۸ میلیارد دلار بیشتر شده است. هم چنین تو مقایسه با مدت مشابه سال قبل روسیه ۳۶ ملیارد دلار به ذخایر زر و ارز خویشتن افزوده است.   

در کشش چهار سال اخیر مدل ذخایر طلا و ارز روسیه غالبا صعودی بوده است و مدیران بانک مرکزی این ملک امیدوارند این مساله باعث کاهش نوسانات بازارهای مالی و آسیب پذیری در برابر تکانه های اجنبی بسان تحریم ها شود.  

سه سال پیش روسیه با درون اختیار داشتن ۱۰۵ میلیارد دلار اوراق قرضه وزارت خزانه داری یکی از مبصر ترین دارندگان این اوراق در جهان وجود اما از آن زمان تاکنون حدود ۹۶ درصد از این اوراق را واگذار کرده است.

ژاپن و گره ارشد ترین دارندگان اوراق وام وزارت انبار داری آمریکا هستند و هر کدام کبیر بر یک تریلیون دلار از این اوراق را داخل اختیار دارند. انگلیس نیز سومین قلمرو از این دید است.

اولگ کوزیمین- ممیز بزرگ اقتصادی در مؤسسه رنسانس کپیتال – داخل همین رابطه گفت: با شعار محکمی ذخایر طلا، پندار می کنم بانک مرکزی دست بوسیله واردات طلا بزند. تداوم تنش ها با واشنگتن بدان معنا خواهد وجود که میلیاردها دلار دیگر از ذخایر ارزی روسیه با طلا جایگزین خواهند شد.

زر در حال حاضر ۲۰ درصد ذخایر ارزی و دلار ۲۲ درصد ذخایر ارزی بانک مرکزی روسیه را تشکیل می دهد. این درون حالی است که سهم دلار از ذخایر ارزی روسیه در اواسط سال ۲۰۱۷ معادل ۲۲ درصد بود. بانک مرکزی روسیه تو ماه فوریه بوسیله تنهایی حدود ۴۰ درصد از خرید طلا توسط بانک های مرکزی جهان را انجام داده است.

انتهای پیام