سونی از طراحی پهپاد Airpeak پرد ه برداری کرد؛ عرضه در بهار ۲۰۲۱

سونی اواخر سال گذشته ی میلادی اعلام کرد از ضابطه محصولی با نام ایرپیک (Sony Airpeak) عزیمت دارد به قیافه رسمی وارد صنعت پهپاد شود؛ البته در آن زمان معلومات چندانی از این پهپاد در دست نداشتیم. براساس گزارش پتاپیکسل، سونی به تازگی جزئیات پهپاد ایرپیک را اعلام کرده است و به لطف انتشار یک تیزر، حالا با طراحی این پهپاد آشنا هستیم.

سونی هنوز به نعوظ دقیق نگفته که کارکرد پهپاد ایرپیک چگونه است و ظاهرا فعلا ترجیح می دهد که بگوید باید انتظار چه نوع ظاهری از آن داشته باشیم. البته سونی هنوز ابعاد و وزن میوه را مشخص نکرده است. پهپاد ایرپیک که ترکیبی از هوش قلابی و معرفت رباتیک محسوب می شود، دارای بدنه ی مرکزی مستطیل شکل با گیمبالی تو بخش زیرین است.

گیمبال ایرپیک می تواند بوسیله یکی از دوربین های سری آلفا متصل شود. پایه های پهپاد هنگام مطلع پرواز، به سمت بالا جمع می شوند تا دوربین به رخ ۳۶۰ درجه بچرخد. پهپاد ایرپیک دارای نقشه کشی کوادکوپتر (چهار پروانه) است و به نظر می رسد بازوهایی نگهدارنده ی سواری و چرخانه (روتور) از فیبر کربن ساخته شده اند.  

سونی تو ویدئوی بالا که ازطریق توییتر منتشر شد، یک دوربین چرخان مستقل را بوسیله تصویر کشید که دو دوربین دیگر در پایین آن بوسیله چشم می خورد که روی قطعه ای نواری استراحت پژمرده اند. البته احتمال دارد این دوربین ها داخل واقع حسگر باشند.

داشتن چنین سیستمی می تواند بدین معنی باشد که خلال پرواز پهپاد، یک نفر می تواند مستقلا از روال دوربین آن فیلم برداری کند. این نوع طراحی را پیش تر در محصول DJI Inspire دیده بودیم. براساس اعلام رسمی سونی، پهپاد ایرپیک در خزنده سال ۲۰۲۱ بوسیله بازار ارائه می شود. ایرپیک (Airpeak) نخستین پهپاد سونی است

سونی برند ایرپیک را با هدف ترقی ی هرچه بیشتر فناوری های پهپاد شناساندن کرده است و اعتقاد دارد که از نرخ یدکی برخوردار است. سونی به عنوان فاز نخست پروژه ی ایرپیک، قصد دارد پهپاد تجاری جدیدی که در عکس برداری و فیلم برداری صنف ای کاربرد دارد در بهار ۲۰۲۱ عرضه می نرم. ویدئویی که در زیر این پاراگراف می آید، نحوه ی برخاستن پهپاد و تصعید کردن آن را به تصویر می کشد. 

سونی می گوید پهپاد ایرپیک از دوربین های سری آلفا پشتیبانی می درنگ و فعلا چیزی درباره ی پشتیبانی آن از دیگر برندهای دوربین نمی دانیم.

ایرپیک به عنوان کوچک ترین پهپاد با توانایی محموله دوربین های آلفا، می تواند به شکل حقگو فیلم بگیرد و پروازی نکته سنج و آرام ارتکاب بدهد. چنانچه بوسیله تصاویر منتشرشده توسط سونی مداقه کنید، تقریبا هیچ کابلی نمی بینید که دوربین آلفا را به پهپاد ایرپیک متصل کرده باشد. بیشتر بخوانید:فرزندان کوسه های باستانی غول پیکر خواهر و برادران خود را در انصاف مادر می خوردندپرندگانی که با سایرین ورزش می کنند، مغز بزرگ لطافت دارندآمریکایی ها در خرج کردن برای بازی های ویدئویی رکورد زدندباکتری ها زمان سنج زیستی ۲۴ ساعته دارندلنز ریختگی FE 35mm F1.4 GM سونی رونمایی شد