قناعت فرانسه تا دو سال دیگر سرپا نخواهد شد!

بوسیله گزارش ایسنا بوسیله نقل از رویترز، گزارش متاخر بانک مرکزی فرانسه از وضعیت اقتصاد این ناحیه بیانگر آن است که بازگشت فعالیت ها به سطوح پیش از تلاطم دست اندک دو سال بوسیله کشش خواهد انجامید. طبق برآورد قیافه خمود توسط این بانک صرفه جویی فرانسه پیش از انکه درون سال اینده بوسیله رشد ۶.۹ درصدی دست یابد، امسال ۱۰.۳ درصد کوچک خواهد شد که درون قیافه شکل پذیری تا اینکه از عملکرد اقتصاد این ملک در سال های جنگ جهانی دوم همچنین بدتر خواهد حیات.

بی آرامی چنین تعطیلی کسب و کارها روی قیمت بیکاری نیز خاصیت جدی خواهد داشت تا جایی که این بانک پیش دماغ کرده است ارج بیکاری بوسیله ۱۱.۸ درصد درون نصف نخست امسال برسد. داخل صورتی که طبق سناریو بدبینانه شاهد موج دوم همه گیری کووید-۱۹ باشیم دومین اقتصاد مبصر اتحادیه اروپا ۱۶ درصد در سال جاری، ۶ درصد در سال آینده و ۴ درصد در سال بعد کوچک خواهد شد.

قرار است طالع فرانسه از سومین سپرده بزرگ محرک خویشتن برای مقابله با پیامدهای ویروس کرونا در هفته های اینده رونمایی درنگ. این کشور یکی از چهار کانون اصلی محبوس با کرونا درون اروپا محسوب می شود و حدود ۲۹ هزار فرانسوی براثر ابتلا به کووید-۱۹ جان خویشتن را از دست داده اند. احتمالا یارانه نقدی در نظر پژمرده شده برای شهروندان فرانسوی در این بسته افزایش پیدا خواهد کرد و برای اتباع فرانسوی زیر ۱۸ سال معادل ۵۰۰۰ یورو و برای اتباع بالای ۱۸ سال حد ۸۰۰۰ یورو خواهد بود.

برابر برنامه ریزی سابق قضا و قدر قرار بود تا پایان سال ۲۰۲۲ مقدار بیکاری فرانسه به مادون هفت درصد کاهش هویدا کند که با توجه بوسیله شرایط فعلی بسیار متباعد به نظر میرسد نوبت داخل تحقق این مساله موفق باشد.

به گفته مرکز آمار فرانسه معیار فعالیت های اقتصادی در فرانسه ۱۹ درصد کمتر از سطح ثبت شده قبل از بحران بوده است و تمایل می جوی رشد اقتصادی درون پایان سه ماهه دوم سال بوسیله منفی ۱۵.۳ درصد برسد.

انتهای پیام