مهلت دو هفته ای سازمان امور مالیاتی به بانک ها بخاطر ارائه معلومات

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از مهر، محمود علیزاده در گفت و گو با شبکه اطلاع در مورد دریافت اطلاعات مورد نیاز سازمان امور مالیاتی از دستگاه های مختلف نیز، گفت: بانک مرکزی باید اطلاعات تراکنش ها را از قانون بانک ها به راه اندازی امور مالیاتی بدهد. تاکنون سعی شده مناسبت وب سرویس درست شود اما هنوز موفق نشده ایم آنطور که در رویت داریم، اطلاعات را در اصالت بگیریم. این داده ها شامل تراکنش فعالان اقتصادی و تفکیک اطلاعاتی آنها می شود.

معاون حقوقی و فنی سازمان امور مالیاتی ادامه داد: اخیراً مکاتبه ای با تمامی سازمان هایی که مکلف به ارائه اطلاعات به دایره امور مالیاتی هستند انجام داده ایم و باید هر چه نوک تیز تر اطلاعات را در قالب وب سرویس در اختیار ما قرار دهند؛ اگر این پیوستگی نیفتد، علی رغم اینکه متخلف محسوب می شوند و باید خسران وارده به سازمان را جبرانن کنند، این مساله از سال ۹۵ جرم تلقی می شود و قابلیت پیگرد قانونی را در دستگاه قضا دارد.

علیزاده افزود: حداقل یک سال است که بوسیله پشت برقراری اتصال برخط هستیم اما تاکنون این امر محقق نشده، ولی الان حداکثر ددلاین تعیین شده برای ارائه معلومات از لفظ همه دستگاه ها به دایره امور مالیاتی دو هفته درون دیدن گرفته شده است.

با کتمان درآمدها حدود ۳۵ هزار میلیارد تومان گریختن مالیاتی رخساره می دهد

وی داخل مورد فرار مالیاتی در کشور اظهار داشت: فرار مالیاتی محتوی دو قسمت قسمت کردن کتمان درآمد و اجتناب از صیقلی می شود. آنچه که الان درون محافل اشتراکی مطرح است مباحث مربوط به کتمان درآمد یا بخشی از فعالیت اقتصادی می شود که موافق پیش دماغ ها بین ۳۰ تا ۳۵ هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی ناشی از کتمان درآمد در کشور وجود دارد.