نقش مارکت پلیس های داخلی تو برندسازی محصولات ایرانی چگونه است؟

تجلی مارکت نماینده ها تو ایران و ایجاد بستری تامین بخاطر خرید و معامله و همچنین خلق کردن فضایی رقابتی با حذف بسیاری از واسطه ها، این فرصت را ساختن کرده که کالاهای تویی بتوانند مجال ابراز مشخص کنند. البته نباید در این بین از تغییرات وضعیت اقتصادی خلال چند سال اخیر همچنین غافل ماند. ظهور مارکت پاسبان ها از این دریچه زیبنده وارسی است که پیش از این، کاربران تنها از طریق تبلیغات و نیز سابقه ی مجرد با برندها آشنا بودند، حال آنکه بسیاری از برندهای داخلی به میانجی ی ضعف در تبلیغات و بازاریابی به هر دلیلی، به سختی جایی در زنبیل معامله مشتریان داشتند، ولی امروزه ظهور مارکت پلیس ها باعث شده تا تولدکنندگان و برندهای تویی بیش از پیش در معرض دید کاربرانی باشند که بیشتر خواست به خرید اینترنتی محصولات دارند. برندهای ایرانی در حاشیهمهم ترین انقراض برندسازی، نقصان دانش و اطلاعات درون رابطه با اصول برندسازی وکمک نگرفتن از مشاوران آگاه و کاربلد این عرصه است.

با نگاهی به آمارهای عرضه شده توسط دیجی کالا به عنوان بزرگ ترین مارکت پلیس کوشا قلمرو متوجه می شویم برندهای مواد غذایی بیشترین توقع را از آن خویشتن کرده اند. این موضوع چندان هم باعث تعجب نیست خصوصا هنگامی که بدانیم حتی درون بدترین عهد تحریمی کشور، این تولید کنندگان محصولات خوراکی اند که همچنان سرپا هستند. یکی از دلایل این امر همت مسئولان تو امر خودکفایی غذایی است. اما دستگاه تأسف است که باوجود این نکته که محصولات خوراکی بیشترین خرید را داخل بین کالاهای ایرانی داشته اند؛ اما بعضی محصولات داخل بین انسان شناخته شده نیستند. عظمت برندینگ در مواد غذایی از آن جهت رفعت است که خریدار را از کیفیت ثمر خریداری شده آسوده اندیشه می کند. هنگامی که فردی بوسیله مهمانخانه مک دونالد می رود، مطمئن است همان کیفیتی بوسیله او نمایش می شود که به سایر مشتریان مک دونالد در آمریکا، اروپا و آسیا نیز ارائه می شود. از همین منظر پیدایش برند در محصولات خوراکی بسیار حائز ابهت است.

نکته ی دوم اهمیت تبلیغات در شناساندن برند است. برندها خود به خود ایجاد نمی شوند. باید با تبلیغات مداوم شخصیت برند را تو ذهن مخاطب ایجاد و همواره آن را تازه نگه داشت. البته باید به این نکته رمز کنیم که نمود فروشگاه های اینترنتی، مارکت نماینده ها و عرضه کنندگان محصولات تند کاربرد بوسیله صورت آنلاین، برای برندهایی که کیفیتی نوع دوستی دارند، تبلیغات نیز محسوب می شود، چراکه شرکت کاربران در عرضه ی نظرات را باید بهترین اعلان برای خریداری است که در حال بررسی محصول جدید بخاطر افزایش کردن به سبد خود است. البته این موضوع می تواند همچون چاقویی دو لبه بوده و داخل صورت ناتوانی در جذب رضایت مشتریان قبلی، عاملی دافع برای خریداران جدید باشد. 

در همین راستا رویت دکتر محمدرضا طاهری فنی برندینگ را تو مورد برندهای داخلی، ضرورت و جایگاه برندسازی درون ایران جویا شدیم:در بازار رقابتی امروز، برای حذف نشدن و برگزینی شدن، برای در یاد خریدار ماندن، برای ساختن تماس مؤثر و بلندمدت با مشتری، بخاطر تبلیغ و معرفی کردن شدن توسط مشتری بوسیله دیگران و بخاطر صلاحیت دار ماندن کسب و کارمان، راهی جز برند شدن نداریم و این رادیکال را بسیاری از مدیران و صاحبان کسب و کار دریافته اند. ولی اینکه چقدر درون اجرایی کردن این مقوله در کسب و کارشان قاهر بوده اند، نظر من بسی مثبت نیست. البته قائل به این هستم که مسیر و حرکت رو به جلو و رو به رشد است اما هنوز با بازارهای جهانی بور زیادی داریم.

طاهری در خصوص رادیکال ترین ضعف های برندسازی در ایران گفت:بنیانی ترین ضعف، نقصان دانش و داده ها درون ارتباط با اصول برندسازی و کمک نگرفتن از مشاوران آگاه و کاربلد این عرصه است. همچنین مشکلات اقتصادی تنخواه گذاران را عجول کرده است و به دنبال مهلت نتیجه قبض هستند؛ غافل از اینکه برند، بافتنی است نه ساختنی. نیاز بوسیله زمان، دقت، ظرافت و دانش کافی برای طراحی شدن دارد. 

پوشاک، حوزه غفلت شده

مد و پوشاک حوزه ای است که می تواند سودآوری مطلوبی برای تولیدکنندگان داشته باشد خصوصا چنانچه بتوانند با کار روی برند خود مردم را زیاد ازپیش انگیزش به معامله محصولاتشان کنند. تو بازار ایران که برندهای اروپایی بوسیله عارض فعال حضور ندارند شرکت هایی که بتوانند برندی مستند و ایرانی از خویشتن برجای بگذارند احتمالا می توانند تیز میدان باشند. با طولانی این اوصاف در سال های اخیر شرکت های تولید و عرضه پوشاک اضافی در ایران ایجاد شده است که اگرچه شاید هنوز نتوان به آن ها برند اطلاق کرد اما شاید بتوانند در آینده موفقیت بیشتری کسب کنند و به نشانی یک برند هم در ایران و تیمار تو عرصه بین المللی قاهر باشند.

طاهری در رابطه با حوزه های غفلت شده در بنیان برندسازی و آینده برندسازی در صنعتی پوشاک می گوید:ما تو همه حوزه ها بوسیله برندهای موفق نیازمندیم تا با طیب تفکر و لذت وافر از آنان سودا کنیم. صنعت پوشاک به لطف ممنوعیت واردات، مجدد درون حال توشه گرفتن است و امیدوارم در آینده ای نزدیک تماشایی تعداد بیشتری از برندهای موفق ایرانی در حوزه پوشاک باشیم.

حال که کامل مملکت ها نیازمند برندسازی هستند. طاهری ۴ فاکتور را از جمله ی مهم ترین عوامل تو یک برندسازی موفق می داند. وی در پاسخ بوسیله سوالی در خصوص بنیادی ترین متمایز های برندسازی گفت:در پاسخ به سؤال شما به مدلی تو مرزوبوم برندسازی اشاره می کنم به معروفیت Drek Model؛ داخل این مقیاس بوسیله چهار شاخصه رادیکال برای برندسازی رمز شده است

براساس نقطه نظرات طاهری، فاکتور های برندسازی دربرگیرنده موارد زیر است:

۱. داشتن تمایز اثربخش و ارزشمند: برندها باید نسبت به هم حرفه ها و همکاران خود دارای مزیت رقابتی باشند. مزیتی که ارزش آفرین باشد و دلیل موجهی باشد برای رجوع مشتریان.

۲. ارتباط داشتن با مشتریان: برندهای بزرگ در حوزه مدیریت ارتباط با خریدار و مقوله روابط اشتراکی متجاوز زورمند و اثرگذار علنی می شوند و ارتباط دو سویه با مشتریان خود متین می کنند.

۳. جاه گذاشتن و شایان احترام وجود داشتن بخاطر مشتریان: بخاطر شرف گذاشتن به مشتری باید قدر و منزلت او را دریابیم و نیروهای خود را دائما آموزش دهیم. صرف گمارش تابلوی قدیم ضایع با مشتری است، هیچگاه حقوق بگیر مشتری مدار نخواهد بود. بلکه در ادا و با کمک گرفتن از اصول علمی مشتری مداری و ایجاد تغییر محل داخل مدیر و کارمندان، این مهم قابل شکل پذیری خواهد بود.

۴. شناخته شدن برای مخاطبان بالقوه و بالفعل: ایفا بی عیب و اصولی تبلیغات و کلیه اقداماتی که ما را بیشتر و بهتر به خریدار معرفی کند، برای توسعه برند و توسعه راسته هر کسب و کاری ضروری است.

یک برند خوب از دید خریدار چه ویژگی هایی دارد؟

کالای برند از دید خریدار کالایی است که مطلوبیت و مقبولیت لازم را برای او ایجاد کند؛ ارزش مبلغی که برای خرید متاع پرداخت کرده را داشته باشد؛ نسبت به کالا و خدمات رقیبان شاخص بوده و تجربه مطلوب و عاطفه رضایت برای مشتری به ارمغان بیاورد.

موارد علو تنها کمی از عواملی است که یک برند را در حافظه مشتری شکل می دهد و صلاحیت دار می سازد.

 لوازم خانگی، تیز مشکلات اقتصادی

باتوجه بوسیله مشکلات اقتصاد، تحریم و کاهش ارزش پول ملی، واردات محصولات خانگی از خارج کشور نفع اقتصادی کمتری دارد. در این میان برندهای داخلی کشور بوسیله نیکی توانستند از این فرصت بوجود آمده استعمال کرده و مجدد رونق را به کسب و کار خویشتن بازگردانند. حضور برندهایی متشابه امرسان، ایستکول (تکران مبرد)، ایکس ویژن (مادیران)، فیلور (بهمن)، شهاب، پارس خزر و… در مسوده پرفروش های دیجی کالا نشان از موفقیت این همدستی ها در استعمال از موقعیت بوجود آمده دارد. امید است که این شریک شدن ها با افزودن کیفیت و همچنین تمرکز بیشتر روی برند خویشتن خصوصا داخل عرصه بین المللی بتوانند موفقیت های بیشتری نیز کسب کنند.

طاهری معتقد است که مارکت پاسبان ها و فروشگاه های اینترنتی یکی از بسترهای ارزان برای عرضه و شناساندن کالاها به مخاطبان هستند، چرا که تعداد بالای مخاطب این پلتفرم ها از اقصی نقاط کشور، کمک می کند تا محصولات با سرعت بیشتری عرضه و معرفی شوند و اسایش پر حرارت تو اختیار مشتریان قرار بگیرند. البته باید به این نکته رمز کرد که سنگ مشق اصلی بخاطر برندهای ایرانی زمانی است که این محصولات بتوانند تو میدانی برابر و بازاری آزاد به رقابت با رقبای خارجی بپردازند، اما نباید از این موضوع غافل شد که برندهای تویی به شفیع ی حضور در فضای آنلاین و برقراری ارتباطی بهتر و انتشار بازخوردهای مصرف، وضعیت بهتری در مقایسه با چند سال قبل علنی کرده اند. 

رویت شما داخل این خصوص چیست؟ بیشتر بخوانید:چین گوگل را به لغو قوانین ضدانحصار قاضی می کنداستارتاپ IonQ قدرتمندترین کامپیوتر کوانتومی کتاب را تولید کرددرحدود بیست هزار نفر از کارکنان آمازون مبتلا به بیماری کرونا شده اندمقاومت درخورتوجه نمایشگر Moto Razr 5G موتورولارابط کاربری One UI 3.0 به زودی به خط تولید گلکسی S20 می رسد