نگاهی بوسیله روند بها ارزهای دیجیتالی درون یک سال اخیر

بوسیله گزارش ایسنا، بررسی عملکرد بانوا ارزهای دیجیتالی نشان می دهد که در کشش یک سال اخیر تمامی ارزهای بنیادی دیجیتالی رکوردهای تاریخی ابتکاری ای به ثبت رسانده اند. با وجود آن که داخل بازه زمانی یکساله، این ارزها ریزش های زیادی را داشته اند ولی قضیه طاسی آن ها صعودی بوده و همین سود بالای این ارزها باعث شده است تا سرمایه های یدکی روانه این بازارها شود. تو ادامه، اتفاقات مهم مربوط به راسته رمزارزها در سالی که گذشت، آورده شده است:

۱- بیتکوین

بیتکوین فرمان خویشتن را تو ماه ژانویه داخل تراز ۷۰۰۰ دلاری شروع کرد. هشتم فوریه از ۱۰ هزاره دلار عبور کرد و اولین دامپ ( ریزش) اکید خویشتن را در روز ۱۱ مارس تجربه کرد؛ تا جایی که به تحت 5000 دلار بازگشت. این ارز سپس تا ماه ژوین یک سیلان پیوسته تصاعدی را تجربه کرد و داخل نهایت فقره خویشتن را در این سال با پیوستن به نزدیکی ۲۹ هزار دلار خاتمه عدالت.

سال ۲۰۲۱ بسیار خوب آغاز شد. در همان ماه شروع مطلع بها طاس بازار ارزهای دیجیتالی و پس ازآن ارزش بازار بیتکوین از یک تریلیون دلار عبور کرد. بیتکوین روز ۲۱ فوریه با ثبت قله ۵۷ هزار و ۹۶۲ دلار بوسیله رکورد جدیدی رسید اما پس از آن ریزش کرد. اکنون قیمت بازار این رمزارز متجاوز از ۸۸۰ میلیارد دلار است. 

با رکوردشکنی های پی در پی بیتکوین شریک شدن های ارشد در حال تنخواه گذاری روی این ارز هستند؛ از یکسره تسلا. فداکار دیگر از شرکتهای مهم شبیه توییتر و جی پی مورگان هم از دخول خود بوسیله بازار این رمزارز درون آینده نزدیک معارفه داده اند. 

۲- اتریوم

دومین ارز مهم راسته ارزهای دیجیتالی در شروع سال ۲۰۲۰ حدود ۱۳۰ دلار مقدار داشت ولی طی یک سال بیش از ۱۰ طبق رشد کرد و درون روز ۱۹ فوریه تا معاشرت ۲۰۰۰ دلار غصه پیش رفت ( کلیه نرخ ها، مقدار میانگین یومیه از چهار صرافی لایق بازار است). اتریوم هم متشابه بیتکوین در دو روز اخیر ریزش شدیدی داشته و به کوچکتر ۱۵۰۰ دلار روان است. 

این رمزارز پروژه های توسعه زیادی را داخل ماه های اخیر انجام داده اما هزینه های جایزه بالای این شبکه یکی از نقاط انقراض اصلی آن پاینده مانده است. 

۳- ریپل

یکی از پرنوسان ترین ارزهای سال ۲۰۲۰ که قله و قعرهای زیادی را ثبت کرد. ریپل از ۰.۳۳ دلار در ماه فوریه به ۰.۱۳ دلار در ماه مارس رسید. بعد در محدوده ۰.۲ تا ۰.۳ تو نوسان بود تا اینکه ۲۴ نوامبر به ۰.۶۹ دلار رسید. این ارز اینک در محدوده ۰.۴۵ دلار مبادله می شود. عملکرد این ارز کاملا تحت واکنش اطلاع دادن دادگاه آن قرار گرفت. جماعت بورس و اوراق بهادار آمریکا از ریپل شکایت کرده است که در هفت سال اخیر اوراق بهادار را بدون مجوز فروخته است. این محکمه کماکان در حال برگزاری است و رای نهایی آن صادر نشده است. 

۴- ناکامی تلگرام

پیام رسان تلگرام فراغت بود در فروردین امسال ارز دیجیتالی خویشتن را راه اندازی کند. این ارز به اشتهار گرام می توانست تو تراکنشات فضای تلگرامی مورد مصرف قرار گیرد. پس از مشاجره محکمه منطقه ای نیویورک آمریکا، تلگرام در اردیبهشت اعلام کرد این پروژه تعلیق خواهد شد.

۵- کاردانو

سال ۲۰۲۰ برای کاردانو رویایی سپری شد و این ارز با رشدی باورنکردنی خود را بوسیله یکی از ۱۰ ارز مرجح میدان تبدیل کرد. استاندارد افزودن قیمت کاردانو از ابتدای سال ۲۰۲۰ تاکنون ۱۲ هزاره و ۴۴۷ درصد بوده است!این عملکرد آن را با اختلاف متجاوز به ستاره ارزهای دیجیتالی تبدیل می کند. کاردانو هم در دو روز اخیر زکام شدیدی داشته است اما بازدهی هفتگی، ماهانه و سالانه آن مثبت است. 

۶- دوج کوین

رمزارز دوج کوین ابتدا با شعار استفاده در جمع دوستانه و همچنین بوسیله نشانی یک ارز داخل دنیای سرگرمی معرفی کردن شد. به دلیل استفاده از این ارز در پروژه های خیرخواهانه و همچنین اجتماع ارشد حامیان ان در شبکه ردیت صیت آن کمتر کمتر به خشکی امدن زبان ها افتاد. اگرچه این رمزارز از سال ۲۰۱۵ توسعه اهمیت نداشته است اما ایلان ماسک- بنیان گذار تسلا تاکنون بارها از آن طرفداری کرده و یک جنین تو توییتر آن را ارز آینده مردم خوانده است. از اواخر ژانویه تا اوایل فوریه، ارج این ارز تنها هنگام دو هفته بیش از ۹۰۰ درصد رشد کرد!

انتهای پیام