هشدار میلیاردر آمریکایی نسبت به احتمال ممنوعیت بیت کوین

بوسیله گزارش ایسنا به نقل از کوین دسک، میلیاردر نامدار آمریکایی که شالوده گذار موسسه سرمایه گذاری بلک راک نیز هست، با مقایسه شرایط فعلی با شرایط دهه ۱۹۳۰ اعلام خطر داده است که امکان ممنوع اعلام شدن نگهداری بیت کوین به شبیه زر تو آن سال ها توسط دولت امریکا وجود دارد.

ری دالیو که مجری مافوق مدیریت وی حدود ۱۵۰ میلیارد دلار اموال تو اصالت دارد، با مدح از بیت کوین گفت که این ارز پتانسیل بالای خود را ثابت کرده است اما احتمال آن حیات دارد که با منع عرفی توسط شانس ها مواجه شود. تو سال ۱۹۳۴ قانون محافظت زر تو امریکا تصویب شد که به موجب آن حراست طلا توسط اشخاص عادی ممنوع اعلام شد چرا که به باور دالیوف شانس نمی غبطه شاهد هم چشمی یک مایملک با دلار به عنوان ابزاری برای حفظ ارزش باشد.

این میلیاردر آمریکایی با اشاره به ممنوعیت عوض و نگهداری بیتکوین در هند گفت: صنع پولی هر کشوری به شدت به ظهر حفظ تفوق خود در کنترل عرضه و تقاضای پول است و آن ها واضحا با هرگونه رقابتی در این زمینه ضد هستند چرا که می تواند شرایط را از کنترل آن ها خارج درنگ. بیتکوین تاکنون هک نشده و این مساله در ایجاد موج عظیم سرمایه ورودی به آن نقشی کلیدی داشته است.

دالیو که پیشتر نیز نسبت به احتمال ممنوعیت ارزهای دیجیتالی توسط دولت ها بانگ داده بود، نقش بیتکوین را در تنوع بخشی به زنبیل سرمایه گذاری ستود. او قبل از بزمین نشستن بیتکوین به ۵۰ هزاره دلار و در اوایل سال ساری میلادی گفته حیات که چنانچه بیتکوین و سایر ارزهای دیجیتالی به یک جایگزین بالقوه برای ارزهای کنونی دگرگونی شوند، اقبال ها از تمام امکانات خویشتن مصرف خواهند کرد تا جلوی وقوع این طور مساله ای را بگیرند.

این اظهارات در حالی مطرح می شود که جروم پاول- مهتر بانک مرکزی آمریکا- گفته حیات این ارزها به طور فطری نوسان بالایی دارند و برای همین خیلی نباید روی آن ها به عنوان مایه حفظ ارزش احصائیه کرد.  

انتهای پیام