پرواز شاخصهای بورسی جهان

به گزارش ایسنا بوسیله نقل از بلومبرگ، درون اقدامی که ممکن است کود دیگر آتش اختلافات بین پکن و واشنگتن را شعله ور کند، وزارت تجارت آمریکا با صدور بیانیه ای از اعمال بایکوت روی ۲۴ شخصیت پا بر جا و حقوقی چینی به دلیل نقش آن ها در مناقشات دریای چین جنوبی خبر داده است. پیش از این چین اخبار کرده بود از تحریم های آمریکا هراسی ندارد و دخالت های آمریکا را عامل تنش زایی در منطقه می داند.

این اقدام عزب قدری پس از آن انجام می شود که در اتفاقی کمتر سابقه و پس از مدت ها تنش لفظی، استیون منوچین- وزیر خزانه داری آمریکا و رابرت لایت هایزر- وزیر بازرگانی این کشور با لیو هه- کمک اول وزیر چروک و سرپرست هیات بحث کننده این ملک با آمریکا بوسیله رخساره تلفنی صحبت و در خصوص اجرایی شدن توفقات فاز نخست کیاست کردند. هم طرف چینی و هم طرف آمریکایی با صدور بیانیه هایی جداگانه از پیشرفت ملموس در جریان مذکرات وقوف داده اند.

طبق اطلاع دادن وزارت تجارت آمریکا، دو طرف بر تلاش های چین برای شکل پذیری وعده های داده شده مداومت کرده اند اما آمریکا پارسا است طرف چینی باید اقدامات بیشتری را در خصوص نشان دادن پایبندی خود به مساله حقوق مالکیت اجرا دهد. آمریکا هم چنین از چین خواسته است از مجبور کردن شرکت های این قلمرو به ارجاع فناوری به چین برای دسترسی به بازار چین دست بردارد.  

اختلاف نظر بین دو اقتصاد ابتدا گیتی کنار سر مسایل تجاری از دو سال پیش آغاز شده ولی زمان حال دامنه آن از مباحث تجاری به مناقشات مرزوبوم مالی و تکنولوژی کشیده شده است. پیشتر دونالد ترامپ- رییس جمهور آمریکا ترساندن کرده بود که درون صورت تداوم وضعیت فعلی تجارت با چین را به طور طولانی قطع خواهد کرد.  

انتشار اعلام امیدبخش در تاثیر مثبت استفاده از پلاسمای افراد بهبودیافته در علاج بیماران مبتلا به کرونا باعث ایجاد موج جدیدی از دلگشا بینی ها بوسیله نزدیک شدن به مهار این ویروس مرگبار شده است. وزارت بهداشت آمریکا با صدور دستورالعملی مجوز استفاده از پلاسما در روند درمانی بیماران را صادر کرده است.  از سوی دیگر راه اندازی بهداشت جهانی حال اعلام کرده است که احتمال تاخیر درون دستیابی بوسیله واکسن کرونا وجود دارد و یان فرآیند شاید تا سال ۲۰۲۱ و حتی بسیار از آن همچنین کشش بکشد. مجمع جهانی اقتصاد نیز اجلاس سالانه خود را بوسیله دلیل کاهش سرعت شیوع کرونا به تعویق انداخت.

تاکنون بیش از ۲۴ میلیون و ۲۲۶ هزاره و ۱۱۹ مورد ابتلا به کرونا گزارش شده است که درون این بین ۸۲۶ هزار و ۷۵۳ نفر جان خویشتن را از مشت داده اند.  تو بین کشورهای مختلف، بالاترین تلفات مربوط بوسیله آمریکا با ۱۸۳ هزاره و ۱۲۸ نفر، برزیل با ۱۱۶ هزاره و ۹۶۴ نفر، مکزیک با ۶۱ هزاره و ۴۵۰ نفر، هند با ۶۰ هزار و ۶۲۷ نفر و انگلیس با ۴۱ هزار و ۴۶۵ نفر بوده است.

با تداوم بازگشت تدریجی سطوح فعالیت های اقتصادی به مقادیر قبل از شیوع بحران، متمایز مدیران خرید آمریکا تا فرجام ماه اوت به ۵۳.۶ واحد رسید که این رقم ۲.۷ واحد بیشتر از مقدار ثبت شده حوالی منتهی بوسیله ماه قبل و بالاترین معیار ثبت شده از ابتدای سال ۲۰۱۹ تاکنون بوده است. از سوی دیگر بخاطر نخستین وهله از دسامبر سال قبل، میزان تقاضای خارجی برای محصولات تولیداتی آمریکا روندی صعودی بوسیله خویشتن گرفته و به لطف افزودن تقاضا، تورم صنعتی همچنین پشته پژمان است.   خبر خوب دیگر برای صرفه جویی آمریکا اینکه  میزان بیع خانه های جدید در آمریکا  خلال ماه ژوئیه نسبت به ماه قبل خود ۲۴.۷ درصد بیشتر شده که این رشد در طول کتاب ثبت آمارهای مربوطه بی سابقه بوده است. این رقم هم چنین درون مقایسه با مدت مشابه سال قبل نیز ۸.۷ درصد بیشتر  شده است.  

انتظار می جوی در ماه های پیش رو تا اختتام سال، مقدر شدن خانه یکی از محرکه های حقیقی نمو اقتصادی در آمریکا باشد. در سه ماهه دوم امسال اقتصاد آمریکا پایین ترین رشد اقتصادی تاریخچه معاصر خود را تجربه کرده بود.

هنوز معلوم نیست که بانک مرکزی آمریکا تصمیم به تغییر نرخ بهره خواهد گرفت یا خیر اما شماری از انتزاع گرانبها معتقدند اگر رشد اقتصادی آمریکا نتواند به سطوح تک مقصود برسد، بانک مرکزی ناچار خواهد شد بوسیله بهای افزایش تورم دست به کاهش مجدد مقدار نصیب بزند.

دیوید کاستین- تحلیل گر بازار بانک گلدمن ساکس گفت: تحلیل تکنیکال نمادهای واقعی راسته نشان می دهد وضعیت امیدوارکننده است و داخل روزهای اخیر شاهد بهبود فضا کلان اقتصادی نیز بوده ایم. اگر در ماخذ واکسن مقابله با کرونا به دستاوردهای قابل اتکای جدیدی برشسیم آن وقت شاهد یک دوره طولانی و باثبات در پیشرفت شاخص ها خواهیم بود اما تا اینکه بدون آن هم شوق داریم شاخص ها در سطح بالاتری از جایی که ماه قبل تو ان قرار داشتند، بایستند.

بورس آمریکا

در وال استریت، همه متمایز ها صعودی بودند تا جایی که هر سه شاخص حقیقی بورسی داخل سطح بالاتری از روز قبل خود ودیعه شدند. متمایز «داوجونز ایدانستریال اوریج» با ۰.۳ درصد تکثیر نسبت به روز قبل و در سطح ۲۸ هزاره و ۳۳۱.۹۲ واحد بسته شد.

متمایز «اس اند پی ۵۰۰» با ۱.۰۲ درصد افزودن تا سطح ۳۴۷۸.۴۳ واحدی رفعت رفت و دیگر شاخص عمده بورسی آمریکا یعنی «نزدک کامپوزیت» با ۱.۷۳ درصد صعود در سطح ۱۱ هزاره و ۶۶۵.۰۶ واحدی بسته شد.

تیم گیرسکی- استراتژیست مبصر سرمایه گذاری درون دایره “اینورنس کانسیل” گفت: نگرانی هایی وجود دارد که اقتصاد چه زمانی مجددا احیا خواهد شد. در بلندمدت چشم انداز اقتصادی امیدوارکننده است اما اگر یک شوک دیگر بوجود بیاید مثلا درون پاییز شاهد یک موج همگی گیری دیگر باشیم، گمان زدن درون خصوص اینکه چه پیش خواهد آمد اصلا کار ساده ای نیست.

بورس های اروپایی

درون معاملات بازارهای بورس درون اروپا، شاخص “فوتسی ۱۰۰” بورس لندن با ۰.۱۴ درصد ترفیع نسبت به روز قبل و در سطح ۶۰۴۵.۶۰  واحد بسته شد.  شاخص “دکس ۳۰” بورس فرانکفورت تو آلمان با افزایش ۰.۹۸ درصدی و متوقف شدن تو سطح  ۱۳ هزار و ۱۹۰.۱۵ واحدی بوسیله فرمان خود خاتمه داد و شاخص “کک ۴۰” بورس پاریس با جهش ۰.۸ درصدی درون سطح ۵۰۴۸.۴۳ واحد بسته شد. در مادرید متمایز “ایبکس ۳۵” ۰.۲۱ درصد بلندی رفت و بوسیله ۷۱۲۳ واحد رسید.

بورس های آسیایی

داخل معاملات بورس های آسیا، شاخص ها عملکرد بدی داشتند؛ تا جایی که شاخص “نیک کی ۲۲۵” بورس توکیو ژاپن با افت ۰.۰۳ درصدی تا سطح ۲۳ هزار و ۲۹۰.۸۶ واحدی پایین رفت. شاخص “هانگ سنگ” بورس هنگ کنگ ۰.۰۲ درصد پشته رفت و درون سطح ۲۵ هزاره و ۴۹۱.۷۹  واحد بسته شد. در چروک شاخص “شانگهای  کامپوزیت” ریزش ۱.۱۷ درصدی را تجربه کرد و داخل سطح ۴۷۰۶.۱۳ واحد ودیعه شد.

در استرالیا شاخص “اس اند پی اس اند ایکس ۲۰۰” بورس سیدنی با ۰.۷۳ درصد کاهش و توقف کردن در سطح ۶۱۱۶.۳۶ واحدی بوسیله حکم خود خاتمه رحم. تو بین دیگر شاخص های مهم آسیایی، متمایز ” تاپیکس” ژاپن نزولی بود.

نفت

تو بازار طلای سیاه مسئله مقدار ها صعودی بود. هر بشکه نفت “وست تگزاس اینتر مدیت” با ۰.۵۸ درصد تکثیر به ۴۳.۴۳ دلار رسید و نفت خام برنت دریای خصیصه با صعود ۱.۲۶ درصدی بوسیله ازای ۴۵.۶۹ دلار تو هر بشکه مبادله شد.

طلا و نقره

همچنین در میدان فلزات گران بها، بهای هر اونس زر با صعود ۰.۸۹ درصدی نسبت به روز قبل در سطح ۱۹۵۳.۷۵ دلار بیع شد. هر اونس نقره با صعود ۲.۷۱ درصدی به ازای ۲۷.۶۷ دلار مبادله شد.

انتهای پیام