پیشرفت وال استریت در روز زشت بورسهای اروپا و آسیا

به گزارش ایسنا به نقل از بلومبرگ، متمایز های بورسی جهان کماکان با نوسانات بالایی مواجه هستند اما با بازگشت نسبی آرامش در بین سودا گران، ریزش های دو ماه اخیر تقریبا جبران شده و متمایز ها بوسیله بالاترین سطوح پنج ماه اخیر خود رسیده اند. ریچارد کلاریدا، محکم مقام مهتر بانک مرکزی آمریکا گفته است مرام گذاری متاخر سطوح تورمی به معنای عدول از تعهد این بانک به استحکام بخشی به بازار امر نخواهد بود. حالا حساب بیشتری از ابتیاع گران هواخواه کاهش بیشتر قیمت بهره در آمریکا و قرار اخذ آن درون محدوده منفی هستند.

از لفظ دیگر، مناقشات بین دو صرفه جویی نخست گیتی همچنین امتداد دارد و در اقدامی که ممکن است بار دیگر آتش اختلافات بین پکن و واشنگتن را خاکستر گرم ور کند، وزارت بازرگانی آمریکا با صدور بیانیه ای از اعمال تحریم روی ۲۴ شخصیت حقیقی و حقوقی چینی به برهان نقش آن ها داخل مناقشات دریای چروک جنوبی معارفه داده است. پیش از این چین اعلام کرده حیات از تحریم های آمریکا هراسی ندارد و دخالت های آمریکا را عامل تنش زایی در منطقه می داند.

این رفتار تنها اندکی پس از آن عمل می شود که تو اتفاقی کم سابقه و پس از مدت ها نهضت لفظی، استیون منوچین- وزیر مخزن داری آمریکا و رابرت لایت هایزر- وزیر بازرگانی این سرزمین با لیو هه- دستیار نخست وزیر چروک و سرپرست هیات مذاکره کننده این قلمرو با آمریکا به قیافه تلفنی صحبت و درون خصوص اجرایی شدن توافقات فاز شروع مشی کردند. هم طرف چینی و هم طرف آمریکایی با صدور بیانیه هایی جداگانه از ترفیع ملموس تو جریان مذکرات اطلاع داده اند.

 سازمان بهداشت جهانی حال اطلاع دادن کرده است که احتمال تاخیر در دستیابی به واکسن کرونا وجود دارد و این فرآیند شاید تا سال ۲۰۲۱ و حتی بیش از آن نیز طول بکشد. مجمع جهانی قناعت نیز اجلاس سالانه خود را به دلیل کاهش سرعت عالمگیر کرونا به تعویق انداخت.

تاکنون زیاد از ۲۵ میلیون و ۷۷۵ هزار و ۳۳۰ مورد ابتلا به کرونا گزارش شده است که در این بین ۸۵۷ هزار و ۴۳۱ نفر جان خود را از دست داده اند.  در بین کشورهای مختلف، بالاترین تلفات مربوط به آمریکا با ۱۸۸ هزار و ۲۷ نفر، برزیل با ۱۲۱ هزاره و ۷۲۷ نفر، هند با ۶۶ هزار و ۴۴۸ نفر، مکزیک با ۶۴ هزار و ۴۱۴ نفر و انگلیس با ۴۱ هزار و ۵۰۴ نفر بوده است.

با تداوم بازگشت تدریجی سطوح فعالیت های اقتصادی بوسیله مقادیر قبل از مسری بحران، شاخص مدیران سودا آمریکا تا سرانجام ماه اوت به ۵۳.۶ واحد رسید که این رقم ۲.۷ واحد بیشتر از ارزش ثبت شده دوره منتهی به ماه قبل و بالاترین میزان ثبت شده از ابتدای سال ۲۰۱۹ تاکنون بوده است. از لفظ دیگر برای نخستین بار از دسامبر سال قبل، استاندارد تقاضای خارجی برای محصولات تولیداتی آمریکا روندی صعودی به خویشتن پژمان و بوسیله لطف افزایش تقاضا، تورم صنعت نیز بالا پژمرده است.

دیوید کاستین- انتزاع گر میدان بانک گلدمن ساکس گفت: تجرید تکنیکال نمادهای واقعی بازار نشان می دهد وضعیت امیدوارکننده است و داخل روزهای اخیر شاهد گشایش محیط کلان اقتصادی نیز بوده ایم. اگر تو بن واکسن مقابله با کرونا به دستاوردهای قابل اتکای جدیدی برشسیم آن وقت تماشاچی یک گرداگرد طولانی و آرام درون صعود شاخص ها خواهیم وجود ولی حتی بدون آن بی قراری گرایش داریم شاخص ها داخل سطح بالاتری از جایی که ماه قبل در  آن قرار داشتند، بایستند.

بورس آمریکا

در وال استریت، همه شاخص ها صعودی بودند تا جایی که هر سه گانه شاخص پا بر جا بورسی در سطح بالا تری از روز قبل خویشتن امانت شدند. متمایز «داوجونز ایدانستریال اوریج» با ۰.۳۸ درصد افزودن نسبت به روز قبل و در سطح ۲۸ هزار و ۵۳۹.۴۵ واحد بسته شد.

متمایز «اس اند پی ۵۰۰» با ۰.۳۵ درصد ترفیع تا سطح ۳۵۱۲.۶۶ واحدی بالا رفت و دیگر متمایز عمده بورسی آمریکا یعنی «نزدک کامپوزیت» با ۱.۲۲ درصد افزایش داخل سطح ۱۱ هزار و ۹۲۷.۶۹ واحدی بسته شد.

بورس های اروپایی

عملکرد اقتصادی کشورهای اروپایی هنوز به طور طولانی مافوق تاثیر عالمگیر کرونا و پیامدهای انقلابی آن قرار دارد و رشد اقتصادی درون بسیاری از کشورهای اروپایی به کمترین سطوح ثبت شده خود رسیده است. مرکز آمار فرانسه در گزارشی اعلام کرد در سه ماهه دوم امسال، متوسط نمو اقتصادی این کشور منفی ۱۳.۸ درصد اندازه گیری شده است که ۰.۴ درصد اندک از ارزش پیش بینی شده قبلی و ۷.۹ درصد کمتر از رشد اقتصادی ثبت شده این ملک در سه ماهه قبلی بوده است. به خشکی امدن مبنای سالانه نیز متوسط رشد اقتصادی فرانسه در دوازده ماه منتهی بوسیله ژوئن سلبی ۶.۴ درصد معادل گیری شده است.

از لفظ دیگر مذاکرات سندیکا اروپا و انگلیس کنار سر رسیدن بوسیله اصلاح کنار قانون آینده روابط به بن عقد خورده است. وزیر امور خارجه فرانسه درون همین رابطه انگلیس را به داشتن رویکرد ناسازگار قاضی کرده و افزوده است با این وضعیت، مذاکرات پیشرفتی نخواهد داشت.

انگلیس متقاضی داشتن دسترسی کامل بوسیله سیستم های بانکی و مالی سندیکا اروپا است اما بروکسل تاکنون از خود در این زمینه انعطاف نشان نداده است. کام می رود در صورتی که طرفین نتوانند به چارچوب مشخصی بر سر روابط مالی و بانکی برسند، ظرفیت تجارت و مبادلات و به تبع آن رشد اقتصادی هر دو طرف تحت نفوذ قرار گیرد.

در معاملات بازارهای بورس درون اروپا، شاخص “فوتسی ۱۰۰” بورس لندن با ۱.۷ درصد زکام نسبت به روز قبل و تو سطح ۵۸۶۲.۰۵  واحد سپرده شد.  متمایز “دکس ۳۰” بورس فرانکفورت در آلمان با افزودن ۰.۲۲ درصدی و توقف کردن در سطح  ۱۲ هزاره و ۹۷۴.۲۵ واحدی به کار خود خاتمه عدالت و متمایز “کک ۴۰” بورس پاریس با افت ۰.۱۸ درصدی داخل سطح ۴۹۳۸.۱۰ واحد بسته شد. در مادرید شاخص “ایبکس ۳۵” ۰.۱۹ درصد بالا رفت و بوسیله ۶۹۵۶.۹۰ واحد رسید.

بورس های آسیایی

به رویت می رسد قناعت چین بوسیله ابتدایی اقتصاد درون بین ۱۰ اقتصاد ارشد جهان تحول خواهد شد که از فترت ناشی از کرونا خارج خواهد شد. دنیل جرارد- استراتژیست مبصر راسته تو راه اندازی ” استیت استریت گلوبال” گفت: چیزی که اکنون شاهدش هستیم این است که مسئله صادرات چین گشایش محسوسی داشته که بخش بزرگی از آن مربوط به از قاعده گیری تدریجی فعالیت ها درون بازارهای شعار این کشور بوده است.

در معاملات بورس های آسیا، متمایز ها عملکرد بدی داشتند؛ تا جایی که متمایز “نیک کی ۲۲۵” بورس توکیو ژاپن با افت ۰.۰۱ درصدی تا سطح ۲۳ هزاره و ۱۳۸.۰۷ واحدی پایین رفت. شاخص “هانگ سنگ” بورس هنگ کنگ ۰.۰۳ درصد پایین رفت و درون سطح ۲۵ هزاره و ۱۸۴.۸۵ واحد امانت شد. در چین متمایز “شانگهای  کامپوزیت” صعود ۰.۵۴ درصدی را تجربه کرد و تو سطح ۴۸۴۲.۱۲ واحد امانت شد.

درون استرالیا شاخص “اس اند معلول اس اند ایکس ۲۰۰” بورس سیدنی با ۱.۷۷ درصد اضافه و توقف کردن تو سطح ۵۹۵۳.۴۱ واحدی به حکم خود خاتمه انصاف. در بین دیگر شاخص های مهم آسیایی، شاخص ” تاپیکس” ژاپن نزولی بود.

نفت

در بازار طلای سیاه روند قیمت ها صعودی حیات. هر بشکه نفت “وست تگزاس اینتر مدیت” با ۰.۱۸ درصد افزایش به ۴۲.۹۴ دلار رسید و نفت خام برنت دریای خصیصه با صعود ۰.۲۲ درصدی به ازای ۴۵.۶۷ دلار تو هر بشکه عوض شد.

طلا و نقره

همچنین تو راسته فلزات گرانبها بها، بهای هر اونس طلا با پیشرفت ۰.۱۱ درصدی نسبت بوسیله روز قبل در سطح ۱۹۷۲.۰۲ دلار معامله شد. هر اونس نقره با افزایش ۰.۴۹ درصدی بوسیله ازای ۲۸.۶۶ دلار معاوضه شد.

انتهای پیام