پیش دماغ فروش یک میلیون بشکه نفت ۵۰ دلاری

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، طبق عادات معمول اداره برنامه و بودجه، امروز (دوشنبه ۱۸ آذرماه) و یک روز پس از نمایش لایحه بودجه به کانون نشستی به میزبانی سازمان با پیشگاه رئیس سازمان پروگرام و بودجه و فداکار معاونان وی و نیز خبرنگاران برگزار شد.

نوبخت در این میتینگ ضمن تبیین ابعاد لایحه بودجه ۱۳۹۹ که در روز گذشته از سوی رئیس جمهوری به کمیسیون تقدیم شد به سوالاتی در این رابطه پاسخ داد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به اینکه بودجه برای سومین سال تحریم تدوین شده است گفت که چگونه بتوان منابع را درون شرایط تحریمی بدست آورد و چگونه کاربرد کرد و اینکه در سال آینده چه هدفی با این بودجه پیگیری می شود و اثر آن کنار زندگی آدم درون این تنگنا چیست؟

وی با اشاره بوسیله کاهش درآمدهای نفتی در سال آینده گفت: حدود ۴۸ هزار میلیارد تومان درآمد نفتی پیش دماغ شده است که این منابع پهلو حسب یک میلیون بشکه نفت در روز و با اسلوب هر بشکه ۵۰ دلار است در حالی که درون  سال سیال ۱.۵ میلیون بشکه و با ۵۵ دلار بوده است.

نوبخت با اطلاع دادن اینکه ارج تبدیل دلار به ریال در بودجه سال بعد ۴۲۰۰ تومان است گفت: با توجه بوسیله اینکه تامین کالای اساسی با قیمت ۴۲۰۰ تومان انجام می شود و از محل منابع نفتی تامین خواهد شد، نرخ تسعیر ارز نیز ۴۲۰۰ در نظر گرفته شده است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با پیش روی اینکه فداکار می گویند پیش بینی نفتی خوشبینانه است گفت: این تو حالی است که در سال جاری متوسط قیمت هر بشکه نفت تا ۶۳ دلار نیز بوده است و باید بتوانیم نفت بفروشیم و منابع ناشی از آن را داخل کشور بوسیله ثروت تبدیل کنیم.

به گفته نوبخت، مجموع درآمد نفتی پیش دماغ شده در سال آینده حدود ۲۲.۵ میلیون دلار است. کاهش ۱۰۵ هزار میلیارد تومانی درآمد نفت در بودجه ۹۹