کاربران گوشی هوشمند حین به لحظه ردیابی می شوند

ASGبوسیلهAROOOON لطافت نیویورک تایمز، درون مورد جزئیات چگونگی بسته های توسعه یواش افزاری (SDK) گزارشی جنجالی را منتشر کرده و خبر از این موضوع داده است که امانت های درنگ افزاری مخصوصاً انواع تبلیغاتی آن ها می توانند تمامی حرکات کاربران گوشی موبایل را بدون توجه به حفظ حریم شخصی آن ها پیگیری کنند. اهمیت این موضوع بخاطر هر کاربری متفاوت است چرا که دیدگاه افراد درباره ی حد و حدود حریم شخصی همچنین متفاوت است.

یکی از شریک شدن هایی که نیویورک تایمز در گزارش خویشتن نام برده، فوراسکوئر (شبکه اجتماعی جا یابی) است. فوراسکوئر اپلیکیشنی نامی است که مصرف از آن می تواند بسیار سرگرم کننده باشد مخصوصا اگر همراه با دوستانتان از آن مصرف کنید. اطلاعاتی که این سرو از کاربران خود ثبت می کند، شامل داده های حقیقی زمانی است که در نهایت منجر به ترابایت ها سابقه مکانی هر کاربر شده است. به نظر می رسد فوراسکوئر تا به حال از مفروضات کاربران خود سوء استعمال نکرده است، اما اگر روزی شرکت خواه سازمانی بخواهد از این حجم از اطلاعات سواستفاده کند، هیچگاه کس هیچ طرز کار نمی تواند ایفا دهد.

زمانی که صحبت از حفظ حریم خصوصی می شود، اندروید۱۰ جهشی بزرگ بخاطر گوگل به حساب می آید و پیگیری مکانی یکی از دلایل آن است. اندروید ۱۰ نحوه ی اجرای پروگرام ها را درون پس زمینه تغییر می دهد. پاک کردن سابقه ی موضع مکانی ذخیره شده را برای کاربران آسان تر می درنگ و به کاربران این امکان را می دهد که جمع آوری داده های مکانی را در زمانی که از آن مصرف نمی کنید، متوقف کند.

البته گوگل هنوز غم می تواند موقعیت مکانی کاربران را ردیابی درنگ ولی این انبازی مورد توکل اکثریت کاربران است و افراد اندکی به گوگل در خصوص ابتیاع داده های مکانی کاربران تردید دارند. درواقع جمع آوری این داده ها برای گوگل برای جهت دهی بهتر تبلیغات امری بسیار حائز ابهت است. تو صورتی که کاربران مرتبا داده های خود را حذف کرده یا تنظیمات حذف خودکار داده ها را فعال کرده باشند، گوگل نمی تواند آن ها را جمع آوری نرم. ولی خبر زشت این است که تنها گوگل محو که باید بپا آن باشید.تقریبا هر اپلیکیشنی با تبلیغات می تواند مکان کاربران را پیگیری کند.

درواقع هر اپلیکیشن دارای تبلیغات، از امانت های توسعه ی نرم افزاری تبلیغاتی استفاده می درنگ که این بسته ها می توانند موضع مکانی کاربران را پیگیری کنند. این موضوع ربطی به ترقی دهنده های اپلیکیشن ندارد چرا که آن ها مجبور هستند چنین دستور کار هایی را بوسیله اپلیکیشن خویشتن اضافه کنند تا بتوانند از این سر تصرف درآمد کنند.

زمانی که شما موافقت می کنید که موقعیت مکانی شما ردیابی شود، داده های مکانی شما به عارض پیوسته ذخیره خواهد شد. این مفروضات شامل داده ی جا تلفن همراه، بازه ی زمانی حضور داخل آن منطقه، و تیر اینده آن است. همه چیز معمولاً تحت نشانی آیدی تبلیغاتی ناشناس و نه با احصائیه حقیقی شما نگه داری می شود.

مقاله های مرتبط:گوگل به ردیابی موضع مکانی کاربران مستنطق شدچطور ردیابی گوگل را به نعوظ کامل متوقف کنیم

نشریه ی تایمز نشان می دهد که چگونه این موضوع روشی عالی برای تعیین هویت هر کاربری است. حدس این وجود دارد که افرادی مانند مقامات دولتی و دیگر مقامات رده ارتفاع به فکر اپلیکیشن های تلفن همراه خود نیز تو حال ردیابی باشند.

اما بازهم موضوع به همین جا ختم نمی شود. اگر از کامل شمار های آنلاین خویشتن بیرون شوید، گوشی هوشمند متاخر خود را بفروشید و موبایلی ارزان بخرید، باز اندوه اپراتور های مخابراتی توانایی پیگیری شما را دارند. شرکت های مخابراتی می توانند موقعیت مکانی کاربران خود را لحظه بوسیله دم ردیابی کنند و این مفروضات را دراختیار هر کسی قرار دهند.شرکت های مخابراتی می توانند موقعیت مکانی کاربران خود را لحظه به لحظه ردیابی کنند و این داده ها را به هر کسی که می خواهند بفروشند.

هر بار که تلفن همراه موقعیت خویشتن را تجسس می کند تا تامین شود ارتباط خوبی دارد، موقعیت مکانی آن توسط مشارکت مخابراتی ذخیره می شود و این اتحاد در هر ساعت صدها بار می افتد.

 پاسخ بیشتر مردم به این موضوع این است که ما کار اشتباهی نمی کنیم و چیزی هم بخاطر مخفی کردن نداریم، پس این موضوع اهمیتی ندارد؛ اما در طبق افرادی هستند که متفاوت تفکر می کنند. به نظر این افراد درست است که چیزی برای مخفی کردن بود ندارد، اما اشتراک مفروضات شخصی موضوعی متجاوز مهم است که باید خود در خصوص آن تصمیم گیری کنند.

به هر حال واقعیت این طور نیست. چنانچه تلفن همراه دارید، خواسته خواه ناخواسته همیشه در حال ردیابی هستید.بیشتر بخوانید:چگونه کدک ویدیویی جدید H.H/266 VVC می تواند انقلابی در صنعت چندرسانه ای ساختن کند؟شبکه های HD خواه اینترنت بهتر؛ تقدم با کدام است؟مشخصات تمام وان پلاس نورد فاش شدهواوی اینجوی 20 با دوربین سلفی پاپ آپ و پشتیبانی از اتصال 5G عرضه می شودآیفون 12 پرو احتمالا ۶ گیگابایت رم خواهد