یوتیوب ویدئوهایی را حذف می کند که به فریبکاری تو انتخابات آمریکا اشاره کنند

چند روز پیش، یوتیوب با انتشار بیانیه ای رسما اعلام کرد قصد دارد تمامی محتواهایی را حذف می کند که ادعا می کنند اجرا تقلب گسترده در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ ایالات متحده روی نتیجه ی انتخابات تأثیرگذار بوده است.

بوسیله دنبال آغاز رأی گیری در آمریکا درون ماه گذشته ی میلادی، یوتیوب به دلیل نشر ویدئوهای حاوی ادعاهای نادرست درباره ی مولود ی انتخابات با انتقادات شدیدی مواجه شد. برای مثال، یکی از کانال های تأیید شده ی یوتیوب با معروفیت One America News Network ویدئویی منتشر کرد و مدعی شد دونالد ترامپ برنده ی انتخابات شده است .

د ر آن زمان، یوتیوب از تصمیم خویشتن برای دستور دادن به انتشار این مشت از ویدئوها دفاع کرد و داخل بیانیه ای گفت: «همچون دیگر شریک ها، ما اجازه ی پراکندن این ویدئوها را می دهیم؛ زیرا بحث درباره ی نتایج انتخابات و فرایند شمارش رأی ها تو یوتیوب مشروع است.» یوتیوب همچنین گفت محتواهای منتشرشده ی نهادهای خبریِ معتبر بوسیله محبوب ترین ویدئوها درباره ی انتخابات تبدیل شده اند. 

حال پس از بخشیدن حدودا یک ماه، یوتیوب بیانیه ی جدیدی روی وبلاگ رسمی اش منتشر کرده و گفته است به متعاقب پایان ضرب الأجل تعیین شده ی ایالات متحده با محوریت اقدامات برطرف کننده ی مسئولیت، غرض گرفته است فرایند حذف ویدئوهایی را آغاز درنگ که باعث ایجاد گمراهی درباره ی انتخابات می شوند.

یوتیوب اعلام کرد در حال حاضر، تعداد کافی از دهکده ها نتایج انتخابات خود را تأیید کرده اند و همین تعداد باعث مشخص شدن مهتر جمهور منتخب می شود. از چهارشنبه ی گذشته، حذف ویدئوهایی آغاز شده است که اطلاعاتی غلط درباره ی انتخابات آمریکا عرضه می دهند. مقاله های مرتبط:خاصیت دنیای فناوری بوسیله انتخاب احتمالی جو بایدن به نشانی رئیس جمهور آمریکابرنده انتخابات 2020 آمریکا در فیسبوک و اینستاگرام اعلام شد

بیانیه ی یوتیوب در حالی منتشر می شود که دولت ترامپ در هفته های اخیر تعدادی شکواییه در محکمه برای ردکردن نتایج انتخابات ثبت کرده است. هفته ی گذشته، محکمه عالی ایالات متحده درخواست کمپیندونالد ترامپ برای مسدودسازی صدور تأییدیه ی نتایج انتخابات قصبه پنسیلوانیا را رد کرد و همین موضوع باعث شد الغا کردن پیروزی خط سیر بایدن در محکمه تقریبا غیرممکن شود.

یوتیوب داخل بیانیه اش گفت پنل های اطلاعاتی این پلتفرم با محوریت انتخابات نشان می دهند بیش از ۲۰۰ هزاره ویدئو در این ماخذ بارگذاری و این ویدئوها ۴٫۵ میلیارد جنین دیده شده اند. یوتیوب گفت به زودی پنل های خود را به روز می نرم تا برابر نتایج اعلام شده ی دفتر ثبت فدرال از رأی گیری آمریکا، جو بایدن مهتر جمهور منتخب نشان داده شود.بیشتر بخوانید:پدر شبکه بی سیم درون سن ۸۸ سالگی به خشکی امدن جای پا ابتلا به سرطان درگذشتمایکروسافت و ۱۲ شرکت دیگر به پویش آمازون داخل مملکت تغییرات آب و هوایی ملحق شدندجان جیاناندریا به ریاست پروژه ی تایتان منصوب شد؛ خودرو خودران اپل در وضع استچرا گوگل به فعالیت بسیاری از سرویس های خویشتن خاتمه می دهد؟در آینده ، شبکه های اجتماعی بوسیله معتبرترین منابع تغییر می شوند